Feel Alive.

Hledání výrobku:


Lifestyle DAIWA CERTATE

Pokaždé, když představíme nový naviják Daiwa jsou rybáři ohromeni tím, jak malou má hmotnost a jak jsou mechanické části dokonalé. První CERTATE, který jsme vyrobili, měl revoluční koncept REAL FOUR, který ohromil veřejnost v roce 2004. Tato série navijáků se stala vlajkovou lodí a standardem pro následující série založené na konceptu REAL FOUR. Až do teď. Tímto uvádíme nový CERTATE. Tato série představuje mnoho revolučních novinek – všechny jsou založené na senzačním novém oleji, který se používá pro tuto sérii navijáků Daiwa. Je to speciální magnetický olej, který byl vyvinut NASA pro přepravu pohonných hmot, která je založena na principu magnetu. Oleje, jako je tento, nejsou k dispozici v supermarketu. Výroba je prováděna v těch nejobtížnějších podmínkách. Litý oxid železitý, který je nezbytný pro magnetické pole má průměr 1/100 000 mm. To znamená, že jedna částice má velikost desetiny chřipkového viru. Molekuly v tomto novém „magnetickém oleji” jsou schopny se měnit. Jsou- li vystaveny magnetickému poli, mění svůj tvar a olej vytvoří tekutou pečeť. Takovéto těsnění založené na principu tekutého magnetického oleje neprodukuje téměř žádné tření, dokonale izoluje a zabraňuje pronikání i miniaturních prachových částic. Velkou výzvou pro inženýry Daiwa byl vývoj navijáku, který bude schopen přijmout princip magnetického oleje vytvářejícího membránu zabraňující pronikání vody. Nový CERTATE dokazuje konkurenceschopnost našich předních inženýrů a celého vývojového týmu Daiwa – vytvořili naviják, který je znamenitý. Design nového CERTATE je založen na myšlence udržení vody od cívky.

 

 
 

Speciálně pro mořské rybáře je to inspirující vize, protože tato technologie slibuje delší životnost, naprostou odolnost proti korozi a lepší funkci. U standardních navijáků totiž slaná voda proniká do navijáku a po uschnutí krystalizuje a ničí převody, stejně jako kuličková ložiska. Nejjednodušším řešením by samozřejmě bylo použití gumového těsnění. To by ale způsobilo tak vysoké tření, že izolace rotoru a osy by byla nemožná. Pouze kombinací metalického oleje s magnetem lze dosáhnout požadované izolace. Roky výzkumu a vývoje byly nezbytné k vytvoření takovéto izolace pro rybářský naviják. Této koncepci tekuté izolace jsme  dali  jméno  MAG  SEAL.  Bariéra magnetického oleje nebrání jen pronikání vody, ale také zvyšuje volný pohyb a citlivost cívky. Tím  nabízí  lepší  kontrolu  nástrahy,  detekuje i velmi jemné záběry rychleji a zvyšuje zážitek z rybaření. Tomuto efektu říkáme REEL SENSIVITY. Speciálně pro tento nový pocit jsme vyvinuli zcela nový rotor – AIR ROTOR. V první řadě jsme lépe rozložili obrovskou zátěž, která je na rotor vytvářena vlascem a rolničkou. To způsobuje menší tlak na jednotlivé části rotoru. Nový rotor je o 15% lehčí než obvyklé rotory ze stejného materiálu – to redukuje vibrace a zvyšuje rotační balanc díky velmi nízkému těžišti.

V Japonsku debutoval nový CERTATE s velkým úspěchem v březnu 2010 a byl okamžitě výborně přijat i japonskými odborníky. Průkopnickou inovací nové série CERTATE je patentovaný MAG SEALED mechanismus. Pomocí nanotechnologií automobilového průmyslu, jsou převody uzavřené magnetickým olejem. Takto se do těla navijáku nedostane žádná voda ani krystaly soli. Tak je zajištěn věčně hladký běh cívky a rovnoměrný návin. Převody jsou CNC soustružené z jednoho kusu kovu a vydrží i největší zátěž. Nový CERTATE nabízí nejlepší japonskou technologii. 

CERTATE

CERTATE
CERTATE V TESTU
Když jsem si bral zbrusu novou generaci slav- ného navijáku Certate k dvoutýdennímu tes- tování ve Španělsku, měl  jsem  s  ohledem na prémiovou kategorii výrobku velká očekává- ní a s klidem v duši mohu říci, že se naplnila. Už na první pohled mě očaroval jeho vzhled vycházející ze známého konceptu nejvyššího segmentu Daiwa navijáků Real Four vyrábě- ných přímo v Japonsku. Má krásný čistý design se zajímavým propojením dynamických a kla- sických křivek, punc luxusu, noblesy a stylu. A i po technické stránce je to skutečná lahůdka (Podrobné informace o rafinovanosti modelu Certate 2011 najdete na jiném místě této nové rubriky Českého rybáře, která si dává za smě- lý cíl ukázat rybaření jako životní styl.). Pojď- me ale rychle zpět na ryby. U vody je s novým Certate ryzí zábava. Skutečně vzorově poklá- dá vlasec na optimálně širokou cívku a lehce jej při náhozu opět vypouští. Zesílený oblouk překlapěče a jednodílná CNC frézovaná klička jsou naprosto přesně zhotoveny z ušlechtilých materiálů a jsou dokonale hladké. Maximál- ní známku si zaslouží i precizní přední brzda s reálnou možností skutečně hodinářsky přes- ného nastavení. To důležité a podstatné je ale lidskému oku ukryto. „Motor“ (Digigear II pře- vody) tohoto navijáku je CNC frézovaný, a to z kovového monobloku. V praxi to znamená, že máte „pod kapotou“ obrovskou sílu, která pod zátěží nijak neslábne. Ještě jinak: zdolá- váte-li rybu, naviják funguje stejně lehce, jako když točíte naprázdno! A to je mimo komplex úžasných emocí z krásné věci ten nejzásadnější rozdíl mezi běžným a luxusním výrobkem. Vůle a ani jiné technické nedokonalosti jsem při lovu candátů nezaznamenal. Co je pozitivní a pří- jemné, je bezesporu nízká hmotnost navijáku, což v kombinaci se špičkovým prutem stejné kategorie znamená velmi povýšený požitek. Certate je trochu hlučnější, ale to je tak jediné, co se mu dá reálně vytknout. Jinak mi bylo ctí a potěšením!
                                                                                           Radek Diviš, Český rybář