Feel Alive.

Hledání výrobku:

  V moderní rybařině se stáleklade důraz na přímý kontakt rybáře s nástrahou. K tomu účelu byly vyvinuty pletené šňůry. Tyto šňůry v poslední době zaznamenávají velký boom. Dnes už je mají všechny velké rybářské firmy v nabídce. Po dobu mé téměř 30 leté vláčkařsképraxe, jsem se seznamoval s těmito spletenými šňůrami a to různých značek. Ze začátku jsme byli rádi i za to málo, co na trhu bylo. Dneska je doba jiná, na trhu je již nepřeberné množství typů i značek. Jsou i firmy, které se na tyto šňůry specializují a dávají do vlastních výrobků mnoho úsilí. Právě takovou firmou je i japonská DAIWA. Ta má ve své kolekci dokonce několik druhů spletených šňůr. 

 

nra

 

  Jednou z letošních novinek je  J - BRAID. Šňůra je vyráběna již od velmi slabého průměru 0,06 mm a tím mě zaujala. Na mé jemné chytání dravců mě vyhovuje. Kapacitně se dodává v návinech 150, 300 a 1500m.Já jsem sivybral 150m v odstínech tmavé zelené (Dark Green) a žluté ( Chartreuse). Je vyrobena z osmi pramenů, velmi hustě spletené, což je moc důležité. Zvyšuje se tak její oděruvzdornost, prodlužuje se její životnost a zvyšuje se pevnost. Konkrétně průměr 0,06 má pevnost 4 kg, což považuji na lov menších dravců ideální. Díky bezprůtažnosti J - Braidu mám tak neustálý kontakt s nástrahou a i sebemenší záběry se dají rozpoznat, úspěšně zaseknout a zdolat dravce. S kulatou pletenkou se velmi dobře nahazují i menší nástrahy do velkých vzdáleností a hodně přesně.

 

P1130511 2

 

  Ještě bych znovu vyzvedl její husté splétání. Ono se to nezdá, když je šňůra hrbatá a řídce napletená tak z vody přímá drobné písečné mikročástečky. Ty nám dokážou nenápadně a pomalu zničit jak očka na prutu tak i samotná šňůra se dříve zničí. Při podzimních a zimních rybačkách jsem mohl vyhodnotit a porovnat vlastnosti J - Braidu. Ze začátku jsem si nebyl jist tou udávanou nosností. Postupem času si moji důvěru získala a já si jen užíval vycházky u vody. Nachytal jsem na ni spoustu dravců.

 

P1140127 2

 

  Tmavší odstín pletenky se mi zdá být lepší za denního světla. Světlý odstín naopak za špatnějších, viditelných podmínek. V obou případech jsem vždy používal návazec s fluorocarbonem. Jsem tak zvyklý. Myslím, že právě to mi přináší více úspěchu v podobě ulovených ryb a záběrů. To si musí každý sám odzkoušet a prověřit. Stejně tak jsem začal i letošní zahájenou s J - Braid 0,06 mm. S oblíbenou sestavou: prut Daiwa Powermesh 5 - 14 g a naviják Daiwa Certate 2500. Myslím, že tato sestava si velmi dobře rozumí a já jsem na zahájenou krásně zachytal, zdolal jsem pěkné boleny, tlouště i sumečka.

 

P1170840

 

  Pokud to shrnu, tak tuto pletenou šňůru můžu s čistým svědomím doporučit. Spousta mých kamarádů na ni také nedá dopustit a úspěšně na ni chytají. A to nejlepší na konec. Pokud se ptáte, kolik ten zázrak stojí tak budete mile překvapeni. Za 150m průměr 0,06 zaplatíte na pultech prodejen jen 480 Kč. Dodává se ve třech odstínech a v průměrech 0,06 až po 0,56 s nosností 65 kg. Co na úplný závěr? Neuvěřitelnýpoměr cena /výkon. Za mě na jedničku.

 

P1150487

Přeji spoustu krásných zážitků u vody. 

Jožka sokolík Foltýn