Feel Alive.

Hledání výrobku:

Vlastimil Těšický


     

 

 

 
 

Jméno: Vlastimil Těšický
Datum narození :
26.12.1966
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Odkdy chytám : od dětství 
Způsob lovu : přívlač
Oblíbené druhy ryb : všechny druhy dravých rybDosáhnuté výsledky v závodní přívlači:

1. místo jednotlivci Mistr SR 1.liga 2006

1. místo družstva Mistr SR 1.liga 2006

3. místo jednotlivci Mezinárodní Mistrovství SR 2008

2. místo jednotlivci Mezinárodní Mistrovství SR 2011

 

6. místo jednotlivci Mistrovství světa 2007

3. místo družstva Mistrovství  světa 2007

2. místo  družstva Mistrovství světa 2008

2. místo jednotlivci Mezinárodní Mistrovství ČR 2007

3. místo družstva Mezinárodní Mistrovství ČR 2008

1. místo družstva Mezinárodní Mistrovství ČR 2010


Jako trenér :

1. místo družstva Mistrovství světa 2010, 2013, 2014

2. místo družstva Mistrovství světa 2012, 2015

3. místo družstva Mistrovství světa 2011 

  Rybařím již od svých dětských let a vždy mě lákal lov dravců. Proto jsem se stal asi  přívlačářem a jsem jim doposud. Zpočátku jsem preferoval ortodoxně UL přívlač a proto jsem začal závodně rybařit. Závodit jsem začal v ČR kde jsem chytal I. a II.ligu. Po vzniku přívlačové ligy na Slovensku jsem zakotvil v slovenské přívlači. Podařilo se mi propracovat až do slovenské reprezentace, s kterou jsem získal dvě medaile. Od roku 2009 jsem se stal trenérem a u přívlačové repre jsem až doposud. Vedle toho stále ještě chytám v družstvu Dubnica n.V. slovenskou přívlačovou 1. ligu. 

   Po ukončení mé závodní repre kariery jsem začal objevovat i jiné druhy přívlače. Momentálně inklinuji (samozřejmě mimo standardní pstruhové přívlače v jarních měsících) k střední přívlači u nás lovu candátů a štik a v zahraničí pak lov lenoků a tajmenů. Pravidelně navštěvuji revíry v Mongolsku. Je to úplně jiný rybolov jako u nás, panenská voda, nádherné  prostředí, minimální rybářský tlak, mnohdy za den nepotkáte člověka, prostě balzám na nervy. A ještě k tomu bonusem jsou krásné bojovné ryby, které již nejsou až tak jednoduše chytatelné, ale dají se...Oblíbené nářadí :

  K těmto výjezdům samozřejmě potřebuji kvalitní nářadí a firma Daiwa je to pravé hlavně pro střední přívlač v náročných podmínkách. Mým favoritem je již několik let prut Tournament AGS s gramáží 14-42g v délce 2,40m v kombinaci s navijákem Morethan 3012. Prut AGS ač se zdá na první pohled poměrně tuhý, je velice příjemný jak při chytání menších ryb tak i při zdolávání velkých ryb v prudkých vodách, má ohromnou sílu. Toto spojení je vražednou kombinací pro lov jak na našich řekách (Dunaj, Hron, Váh) pro lov candátů a štik, tak i v Mongolsku kde jsem tuto sestavu měl k dispozici při mých dvou posledních výjezdech a podařilo se mi na ni zdolat mimo mnoha lenoků a pstruhů sibiřských nad 60cm i několik tajmenů okolo jednoho metru.

Oblíbené nástrahy :

  Jako nástrahy používám pro lov candátů vynikající gumové nástrahy řady Tournament  D´FIN a pro lov štik jsou geniální GRUBIN´SHAD, které úspěšně používám již několik let. Taktéž jsem si v posledních letech na našich vodách oblíbil woblery řady Tournament a to DOUBLE CLUTCH hlavně velikost 95mm a SCOUTER. Tyto woblery chytají všechny druhy ryb, já je mám osvědčené hlavně na lov candátů, štik a sumců. Pro letošní sezonu přišla firma Daiwa s novou gumovou nástrahou DUCKFIN LIVESHAD, pevně věřím že  bude velice úspěšná na našich revírech hlavně na štiky a v Mongolsku na lov tajmenů...